"Fikri Hür, Vicdanı Hür, İrfanı Hür Eğitim Çalışanlarının Adresi"
image
28 Nisan, 2022
Hürriyet Yolunda Ankara
Hürriyet Yolunda Ankara

Gökhan ÖZTÜRK

Yazdı

(3)

Hürriyet Yolunda Ankara

Saygıdeğer yol arkadaşlarım, 

Öncelikle eğitim çalışanlarının hak ve menfaatlerini korumak, ekonomik ve sosyal haklarını geliştirmek için çıktığımız bu kutlu yolda verdiğiniz takdire şayan destek ve çalışmalarınızla kısa sürede eğitim çalışanlarının umudu olduk.

Aslolan millettir dedik. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışını kendimize şiar edinmiş bir teşkilat yapısı oluşturma azmindeyiz ve bütün adımlarımızı bu yönde atmaktayız. 
İnsan merkezli, ilkeli, dürüst, bağımsız sendikacılık anlayışımızdan asla taviz vermeyeceğiz.

Kısa sürede el ele , gönül gönüle aşkla sendikacılık yapan inanmış, kararlı, haksızlık , adaletsizlik karşısında susmayan; ilkeli, dürüst, cesur yürekler hareketi olmayı başardık.

Bizim sendikamızda kişisel çıkar ve ikbal peşinde koşan göremeyeceksiniz. En büyük amacımız üyemiz olsun olmasın herkesin sendikası olmak, topyekün bir zihniyet değişikliği mücadelesi vermektir.

Mücadelemizde başarıya ulaşacağımızdan zerre şüphemiz yok.
Çünkü bu sendikada demokratik esaslara ve liyakat ölçülerine göre insanlar hak ederek makamlarda olacaklar.

Her geçen gün hızla büyüyen, herkesin iyi ki bizim de problemlerimizle ilgilenen bir sendikamız var diyebilmelerini sağlayacağız.

Etkili olmadıktan sonra yetkili olmuşsun ne çıkar! 
Biz büyümeyi ancak etkili sendikacılık yapmak için araç gören bir sendikayız.

Başkent Ankara’mızda ilk şubemizi açabilmek için gece gündüz demeden çalışan hem üniversitelerdeki arkadaşlarımıza, hem de milli eğitimdeki arkadaşlarımıza gösterdikleri inanılmaz gayret, çalışma azimleri ve gösterdikleri özveri için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; "Hürriyet olmayan bir memlekette ölüm ve çöküş vardır. Her ilerleyişin ve kurtuluşun anası hürriyettir." Sözü hürriyet mücadelemizin her daim yol göstericisi oldu. 

Yine başka bir sözünde de; “Kendiniz için değil, bağlı bulunduğunuz ulus için elbirliği ile çalışınız. Çalışmaların en yükseği budur.” Diyerek çalışarak herşeyi başarabileceğimizi gösterdi.

Gerçekten yaşadığınız topluma faydalı olabilmenin yolu özgür olmak, kendine güvenmek ve özveriyle çalışmaktan geçmektedir. 
Özgürlüğün olmadığı toplumlarda bırakın ilerlemeyi alacağınız kararları bile birileri sizin adınıza alır.

Bu başarıda emeği geçen başta şube yönetimi olmak üzere üniversitelerimizin ve ilçelerimizin yönetimlerine, tüm değerli üyelerimize ayrı ayrı teşekkürü borç biliyorum.

Bu inanmış kadrolarımızla insanlarımızın yüzündeki karamsar, vazgeçmiş, inanılmış çaresizlik girdabından kurtararak aydınlık yarınlar, gülümseyen yüzler, umut dolu bakışlar yer alsın diye tüm gücümüzle çalışacağız, tüm Türkiye’yi hürriyetine kavuşturacağız.

Tüm eğitim çalışanlarını  hürriyet mücadelesine, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür eğitim çalışanlarının adresi Hürriyetçi Eğitim Sen ailemize çağırıyoruz. 
Emek ve hürriyet mücadelesinde birleşelim. Ant olsun özgürlüğe...

Selam ve hürmetlerimle…

Gökhan Öztürk 
Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı
Basın ve Dış İlişkiler