"Fikri Hür, Vicdanı Hür, İrfanı Hür Eğitim Çalışanlarının Adresi"
image
Hürriyetçi Eğitim-Sen Kayseri şubesi tarafından Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için mevlid-i şerif okutuldu.
262 10 Kasım, 2023

Hürriyetçi Eğitim-Sen Kayseri şubesi tarafından Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için mevlid-i şerif okutuldu.

Hürriyetçi Eğitim-Sen Kayseri şubesi tarafından Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitleri anma programı kapsamında Hunat Camii’nde mevlid-i şerif okutuldu. Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Öztürk; “Bugün camide eğer rahatlıkla bu mevlidi okutabiliyorsak bunu Atatürk’e borçluyuz diye düşünüyorum. Kendisini rahmet ve minnetle anıyoruz. Her şeyimizi Mustafa Kemal Atatürk’e, şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz” dedi. 

Hürriyetçi Eğitim Sen Kayseri Şubesi tarafından Atatürk ve tüm şehitleri anma programı kapsamında Hunat Camii’nde mevlid-i şerif okutuldu. Kuran-ı Kerim tilavetinden hemen sonra Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler için dualar okundu. Yatsı namazı ardından da lokma tatlısı ikramı yapıldı.

Atatürk’ü unutturmak isteyenlere bu organizasyonun bir mesaj olduğunu belirten Hürriyetçi Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Öztürk; “Atatürk Türk milletinin bir değeridir onu isteyen istediği şekilde anabilir. Biz kendi kültürümüz ve inancımız doğrultusunda mevlid okutarak, dua ederek ve lokma tatlısı dağıtarak anıyoruz. Atatürk’ü bu millete unutturmak isteyenlere bu bir mesajdı ve eminiz ki Türk milleti atasına sahip çıkacaktır. Bugün eğer camide eğer rahatlıkla bu mevlidi okutabiliyorsak bunu Atatürk’e borçluyuz diye düşünüyorum. Kendisini rahmet ve minnetle anıyoruz. Her şeyimizi Mustafa Kemal Atatürk’e şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz” şeklinde konuştu.

Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve aziz şehitleri minnetle andığını belirten Hürriyetçi Eğitim Sen Kayseri Şube Başkanı Hakan Coşkunsu ise, “Bugün Kayseri Hunat Hatun camiinde Baş Komutan Mustafa Kemal Atatürk’ün ruhu için mevlidi şerif okuttuk. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizin ruhu için dua ediyoruz kendilerini rahmet ve minnetle anıyoruz. Allah rahmet eylesin mekanları cennet ruhları şad olsun” ifadelerini kullandı.