"Fikri Hür, Vicdanı Hür, İrfanı Hür Eğitim Çalışanlarının Adresi"
image
Hürriyetçi Eğitim Sen İstanbul 1 No. lu Şubemiz üyeleriyle kahvaltıda buluştu.
323 05 Kasım, 2023

Hürriyetçi Eğitim Sen İstanbul 1 No. lu Şubemiz üyeleriyle kahvaltıda buluştu.

Hürriyetçi Eğitim Sen İstanbul 1 No. lu Şubemiz, 5 Kasım Pazar günü Üsküdar Validebağ Öğretmenevi’nde üyeleriyle kahvaltıda buluştu. 
Üyelerin yüksek katılım sağladığı etkinliğimize  Genel Başkanımız Levent Kuruoğlu,  Genel Sekreterimiz  Ali İhsan Hasanpaşaoğlu,  Genel Başkan Yardımcımız Erdinç Öztaş,  Genel Başkan Yardımcımız Ali İhsan Öztürk, İstişare Kurul Başkanımız Eğitim Müfettişi Süleyman Yıldız, İstanbul 2 No. lu Şube Başkanımız Abdülkadir Apaydın ve Başkan Yardımcımız Hüseyin Zorba , Sultanbeyli İlçe Temsilcimiz Selman Öztürk, Maltepe İlçe Temsilcimiz Tuba Düz, İstanbul 1 No’lu şube Yönetim, Denetim ve Disiplin kurulu üyelerimiz, İstanbul 1 No. lu İlçe Başkanlarımız katıldı. Kahvaltıda açılış konuşmasını yapan İstanbul 1 No. lu Şube Başkanımız İhsan Yıldız kahvaltıya katılan tüm üyelere ve genel merkez yöneticilerine  teşekkür etti.
Siyasetten talimat almayan, hürriyete aşık, özgürlüğe tutkulu kocaman bir aile olduğumuzu, böyle güzel bir ailenin üyesi olmaktan onur duyduğunu ve bu güzide aile içinde şube başkanı olarak görev yapmanın kendisi için bir şeref olduğunu,
Üyelerimizin Hürriyetçi Eğitim Sen’e güvendiğini, kendilerinin de bu güvene layık olmak için çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini,
Gelinen üye sayısı itibari ile büyük bir başarı elde edildiğini ve bu başarının hep birlikte elde edildiğini ifade ederek bu birliğin daim olması temennisinde bulunarak konuşmasını bitirdi.

İstanbul 1 No. lu Şube Başkanımız İhsan Yıldız’ın ardından kürsüye gelen Genel Başkanımız Levent KURUOĞLU, sendikanın kuruluş sürecini ve kuruluş sürecinde yaşanan sıkıntıları, 
Hürriyetçi Eğitim Sen’in önünü kesmek için Anayasa’ya aykırı olmasına rağmen çıkarılan %2 engelinin detaylarını anlattı. 
Yılmadan mücadeleye devam edeceklerini,
14 Ekim Cumartesi günü Ankara’da büyük bir eylemle üyelerimizin içinde bulunduğu duruma vurgu yapıldığını, eğitim çalışanlarına acilen verilmesi gereken haklarını tüm kamu oyuna duyurduklarını ve bundan sonra da duyurmaya devam edeceklerini belirtti.
Organizasyonda emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.