"Fikri Hür, Vicdanı Hür, İrfanı Hür Eğitim Çalışanlarının Adresi"
image

Merkez Yönetim Kurulu

Levent KURUOĞLU
Genel Başkan

Levent KURUOĞLU

1976 yılında Samsun’da doğdu. Ondokuzmayıs Üniversitesi Amasya Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. 2002 yılında Samsun’da Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak göreve başladı. 2006 yılında Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisansını tamamladı. Halen Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde Doktora yapmaktadır.

2003-2021 yılları arasında sendikal hareket içinde birçok kademede görev yaptı. Birçok sivil toplum örgütünde yönetici olarak görev aldı. 2021 yılında hür eğitim çalışanlarıyla birlikte Hürriyetçi Eğitim Sen’i kurdular. Sendikanın kurucu Genel Başkanı oldu. 1. Olağan ve 2. Olağanüstü Genel Kurullarda tekrar Genel Başkan olarak seçildi. Kuruoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ali İhsan HASANPAŞAOĞLU
Genel Sekreter

Ali İhsan HASANPAŞAOĞLU

1980 yılında Samsun’da doğdu. Sırasıyla Samsun Taflan İlkokulu, Atatürk Ortaokulu ve 19 Mayıs Lisesinden mezun oldu. 1997 yılında üniversiteyi kazanarak Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nde lisans eğitimine başladı. 2001 yılında mezun oldu ve Kasım 2001 tarihinde Muş ili Merkez Rekabet Kurumu Lisesi’nde öğretmenliğe başladı. Askerliğini 2002 yılında Ankara İl Jandarma Komutanlığına bağlı  Çocuk Suçlarını Önleme Merkezi’nde  Asteğmen olarak yaptı. 2004 yılında İstanbul Beykoz Fevzi Çakmak Lisesi’ne tayin oldu. 2009 yılında Üsküdar Henza Akın Çolakoğlu İHL’ye tayin oldu ve kadrosu halen bu okulda bulunmaktadır.

Bugüne kadar çeşitli STK’larda yöneticilik görevlerinde bulundu. Üniversite yıllarından bu yana çeşitli STK'larda yöneticilikler yaptı. 14 Ocak 2010 – 20 Kasım 2021 tarihleri arasında Türk Eğitim Sen İstanbul 3 Nolu Şube Başkanı olarak görev yaptı. Türk Ocakları Beykoz Şubesi kurucuları arasında yer aldı. Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı İstanbul Şubesinde İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Anadolu Aydınlar Ocağı İlim İstişare Kurulu üyesidir. 22 Temmuz 2012 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurulda Samsunspor Yönetim Kurulu üyesi olarak seçilmiş ve Olağan Genel Kurula kadar görev yapmıştır. İstanbul Samsunsporlular Derneği kurucu başkanıdır.

13 Aralık 2021 tarihinde bir araya geldiği arkadaşları ile birlikte Hürriyetçi Eğitim Sen’in kurucuları arasında yer aldı. Halen Hürriyetçi Eğitim Sen  Genel Sekreteri olarak görev yapmaktadır. Sema Hanımla evli , Alperen ve Elif isminde iki çocuk babasıdır.

Erol USTA
Genel Başkan Yardımcısı (Mali İşler )

Erol USTA

Trabzon’da doğdu. Yeşilova İlkokulundan sonra Ortaokul ve Liseyi Trabzon İmam Hatip Lisesinde okudu. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdikten sonra Tasavvuf Tarihinden Yüksek Lisans yaptı.

1996 yılında Çanakkale’de öğretmenliğe başladı. 2004 yılında Bursa Türk Eğitim Sendikasında Şube yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. 2018 yılında sendikadaki görevinden ayrıldı.

Halen okul müdürlüğü ve Hürriyetçi Eğitim Sendikası Bursa Kurucu Şube Başkanlığı görevini yaptı.

Hürriyetçi Eğitim Sen 1. Olağan Genel Kurulunda Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.

13 Ocak 2024 tarihinde yapılan 2.Olağanüstü Genel Kurul'da Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçilmiştir.

Oğuz İDUĞ
Genel Başkan Yardımcısı ( Örgütlenme )

Oğuz İDUĞ

1978 yılında Malatya'da doğdu. 2000 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Matematik bölümünden mezun olarak Eskişehir'de öğretmen olarak göreve başladı. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde başkanlık yönetim kurulu üyelikleri görevlerinde bulunmuştur. 
2021 yılında kurulan Hürriyetçi Eğitim Sen'in  Kurucular Kurulu'nda yer almıştır. Eskişehir Şube Başkanı olarak görev yapmakteyken  Hürriyetçi Eğitim Sen'in 2022 yılında yapılan 1. Olağan Genel Kurulu'nda Merkez Denetleme Kurulu üyeliğine seçilmiştir. 13 Ocak 2024 tarihinde yapılan 2.Olağanüstü Genel Kurul'da Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçilmiştir.
Evli ve 2 çocuk sahibidir.

Ramazan İRGE
Genel Başkan Yardımcısı ( Eğitim ve Etkinlikler )

Ramazan İRGE

15 Şubat 1967 Kırıkkale ili Keskin ilçesi doğdu. 1991 yılında Ankara Üniversitesinde çalışmaya başladı Türk Eğitim-Sen şube yönetiminde üç dönem Teşkilatlanmadan sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yaptı. Hürriyetçi Eğitim Sendikası Ankara Üniversite Şubesi kuruluşunda Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. 13 Ocak 2024 tarihinde yapılan Hürriyetçi Eğitim Sen 2.Olağanüstü Genel Kurul'unda Eğitim ve Etkinliklerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçilmiştir.

Ömer ÖZYAVUZ
Genel Başkan Yardımcısı ( Mevzuat ve Haklar )

Ömer ÖZYAVUZ

1991 yılında Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde doğdu. 2013 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2015 yılında Harran'da öğretmen olarak göreve başladı. 2016 yılından beri Harran'da çeşitli kademelerde yönetici olarak görev yapmaktadır. 2017 -2021 yılları arasında sendikal hareket içerisinde bir çok kademede görev aldı. 2022 yılında Hürriyetçi Eğitim Sen Şanlıurfa Kurucu Şube Başkanlığı yaptı. 2022 Kasım ayında Şanlıurfa 1. Olağan Genel Kurulunda Şanlıurfa Şube Başkanı seçildi. 13 Ocak 2024 tarihinde yapılan Hürriyetçi Eğitim Sen  2.Olağanüstü Genel Kurulu'nda Mevzuat ve Haklardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçilmiştir. 
Halen Okul Müdürlüğü görevini sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Emrah GÜLTEKİN
Genel Başkan Yardımcısı ( Medya ve Tanıtım )

Emrah GÜLTEKİN

1978 yılında Erzurum'da doğdu. 2000 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Edebiyat bölümünden mezun olarak Kırklareli/Lüleburgaz'da öğretmen olarak göreve başladı. Daha sonra Diyarbakır, Bayburt, Kocaeli, İstanbul'da görev yaptı. Halen Lüleburgaz'da öğretmenlik yapmaktadır. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde başkanlık, yönetim kurulu üyelikleri görevlerinde bulunmuştur. 
2021 yılında kurulan Hürriyetçi Eğitim Sen'in  Kırklareli Kurucu İl Başkanı oldu. Kırklareli İl Başkanı olarak görev yapmakteyken 13 Ocak 2024 tarihinde yapılan 2.Olağanüstü Genel Kurul'da Medya ve Tanıtımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçilmiştir.