"Fikri Hür, Vicdanı Hür, İrfanı Hür Eğitim Çalışanlarının Adresi"
image

Merkez Yönetim Kurulu

Levent KURUOĞLU
Genel Başkan

Levent KURUOĞLU

1976 yılında Samsun’da doğdu. Ondokuzmayıs Üniversitesi Amasya Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. 2002 yılında Samsun’da Sosyal Bilgiler Öğretmeni olarak göreve başladı. 2006 yılında Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisansını tamamladı. Halen Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde Doktora yapmaktadır.

2003-2021 yılları arasında sendikal hareket içinde birçok kademede görev yaptı. Birçok sivil toplum örgütünde yönetici olarak görev aldı. 2021 yılında hür eğitim çalışanlarıyla birlikte Hürriyetçi Eğitim Sen’i kurdular. Sendikanın kurucu Genel Başkanı oldu. Kuruoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ali İhsan HASANPAŞAOĞLU
Genel Sekreter

Ali İhsan HASANPAŞAOĞLU

1980 yılında Samsun’da doğdu. Sırasıyla Samsun Taflan İlkokulu, Atatürk Ortaokulu ve 19 Mayıs Lisesinden mezun oldu. 1997 yılında üniversiteyi kazanarak Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nde lisans eğitimine başladı. 2001 yılında mezun oldu ve Kasım 2001 tarihinde Muş ili Merkez Rekabet Kurumu Lisesi’nde öğretmenliğe başladı. Askerliğini 2002 yılında Ankara İl Jandarma Komutanlığına bağlı  Çocuk Suçlarını Önleme Merkezi’nde  Asteğmen olarak yaptı. 2004 yılında İstanbul Beykoz Fevzi Çakmak Lisesi’ne tayin oldu. 2009 yılında Üsküdar Henza Akın Çolakoğlu İHL’ye tayin oldu ve kadrosu halen bu okulda bulunmaktadır.

Bugüne kadar çeşitli STK’larda yöneticilik görevlerinde bulundu. Üniversite yıllarında Yurt, Fakülte ve Üniversite Başkanlıkları yaptı. Ülkü Ocakları Çanakkale İl 2. Başkanlığı yaptı. 14 Ocak 2010 – 20 Kasım 2021 tarihleri arasında Türk Eğitim Sen İstanbul 3 Nolu Şube Başkanı olarak görev yaptı. Türk Ocakları Beykoz Şubesi kurucuları arasında yer aldı. Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı İstanbul Şubesinde İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Anadolu Aydınlar Ocağı İlim İstişare Kurulu üyesidir. 22 Temmuz 2012 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurulda Samsunspor Yönetim Kurulu üyesi olarak seçilmiş ve Olağan Genel Kurula kadar görev yapmıştır. İstanbul Samsunsporlular Derneği kurucu başkanıdır.

13 Aralık 2021 tarihinde bir araya geldiği arkadaşları ile birlikte Hürriyetçi Eğitim Sen’in kurucuları arasında yer aldı. Halen Hürriyetçi Eğitim Sen Kurucu Genel Sekreteri olarak görev yapmaktadır. Sema Hanımla evli , Alperen ve Elif isminde iki çocuk babasıdır.

Erdoğan AKTAŞ
Genel Başkan Yardımcısı (Mali İşler)

Erdoğan AKTAŞ

Kütahya İli, Simav İlçesi, Kuşu Kasabası nüfusuna kayıtlıdır.26 Eylül 1971 yılında Simav’da doğdu. İlk ve Ortaokulu Simav’da, liseyi Simav’da başlayıp İzmir’de bitirdi. Liseden sonra özel sektörde çalıştı. 1993 yılında girdiği Celal Bayar Üniversitesi Demirci Eğitim Fakültesinden 1997 yılında mezun olarak öğretmenliğe başladı. Yurdun çeşitli yer ve okullarında öğretmenlik ve idarecilik yaptı. Halen Kütahya-Aslanapa Ortaokulunda okul müdürü olarak görev yapmaktadır.

Lise öğreniminden sonra milliyetçi-ülkücü kuruluşlarda çeşitli görevler ve başkanlıklar yaptı. Cemiyet hayatı, normal hayatının ayrılmaz bir parçası halinde ömür sürdü. Üç dönem İlksan Kütahya İl Temsilciliği yaptı. Son olarak bir sendikanın Kütahya Şube başkanlığını yaptı.

Cemiyet hayatının ve sendikal mücadelenin gücüne inanan Erdoğan AKTAŞ, bulunduğu yerde sendikal mücadele imkânı ve ihtimali kalmadığından, inandığı değerler silsilesi örselendiğinden, ömrünü vakfettiği mücadele alanından ayrılarak; yine bildiği ve inandığı değerler manzumesinin ışığında, yol arkadaşlarıyla birlikte yeni bir yola çıkarak Hürriyetçi Eğitim Sen kurucu genel başkan yardımcısı olarak, yine inandığı ve bildiği doğruları söylemeye devam ediyor.

Şükrü ve Fatma ’dan olma Erdoğan Aktaş; Elif Aktaş ile evli ve Fatma Zülal, Ayyüce Zeynep, Gökçen Hilal adında üç kız babasıdır. Ve onlar onun servetidir.

Erdinç ÖZTAŞ
Genel Başkan Yardımcısı (Örgütlenme)

Erdinç ÖZTAŞ

1977 yılında İstanbul'da doğdu. İlköğretim ve liseyi İzmir'de tamamladı. 2001 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. 2002 yılında Eyüp İslambey Ortaokulunda öğretmenliğe başladı. Öğretmenliğe devam ederken Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında yüksek lisans yaptı.

1992 yılından itibaren lise, üniversite yılları ve sonrasında çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yaptı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde izci liderliği yaptı. Gençlik kamplarında görev aldı. 2005 yılından itibaren görev yaptığı Beşiktaş ilçesi Yenilevent Anadolu Lisesi'nde sporcu öğrencileri ile birçok branşta İstanbul ve Türkiye şampiyonlukları kazandı. Beden Eğitimi Formatörlüğü, Bilgisayar Formatörlüğü, okul müdür yardımcılığı gibi görevlerde de bulundu.

2011-2021 arasında Türk Eğitim Sen İstanbul 4 Nolu Şube Başkanı olarak görev yaptı.

13 Aralık 2021 tarihinde bir araya geldiği arkadaşları ile birlikte Hürriyetçi Eğitim Sen'in kurucuları arasında yer aldı. Halen Hürriyetçi Eğitim Sen Kurucu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmakta. Evli ve iki çocuk babası.

Ali İhsan ÖZTÜRK
Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Etkinlikler)

Ali İhsan ÖZTÜRK

1969 yılında Kayseri ili Akkışla ilçesi Ganişeyh Köyünde doğdu. İlkokulu burada okudu. Ortaokulu Kayseri Kadı Burhanettin Ortaokulu, liseyi Kayseri Lisesi, Sivas Hafik Lisesi ve Kayseri Fevzi Çakmak Lisesi’nde tamamladı. 1984 yılında kaydolduğu Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdikten sonra, Dinler Tarihinden yüksek lisans yaparak Bilim Uzmanı unvanını kazandı.

1986 yılında futbol hakemliğine başladı. Üç yıl profesyonel ligde olmak üzere on bir yıl faal futbol hakemliği yaptı. Halen futbol hakemi gözlemciliğine devam etmektedir. Birçok spor dalıyla uğraştı ve çeşitli dereceler aldı. 2001 yılında izci lideri oldu.

Şiir yazmak ve seyahat etmek hobileri arasında yer almaktadır. Birçok dergide yazıları ve şiirleri yayınlandı. Bazı dergilerde genel yayın yönetmenliği, yazı kurulu ve yayın kurulu üyeliği ve il temsilciliği yaptı. Laçin Yayın Evini kurdu. Erciyes Üniversitesi Öğrenci Derneği Başkanlığı, Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı, MHP Melikgazi İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Kamu- Sen İl Temsilciliği yanında birçok dernek, parti, sivil toplum kuruluşunda kurucular kurulu üyeliği, başkan, başkan yardımcılıkları, üst kurul delegeliği, yönetim kurulu üyeliği ve danışmanlık görevlerinde bulundu.

Vatanî görevini 1998 yılında Doğu Anadolu’nun çeşitli il ve ilçelerinde başarıyla tamamladı ve takdirname ile ödüllendirildi.

1995–1996 yılında Türk Eğitim- Sen Kayseri Şubesi kurucular kurulunda ve yetkili kurullarında yer aldı. 2002 yılında Türk Eğitim- Sen Kayseri 2 Nolu Şube kurucu başkanı oldu. 8 Mart 2003 yılında yapılan 1. olağan genel kurulda Türk Eğitim- Sen Kayseri 2 Nolu Şube Başkanlığına seçildi ve 19 yıl bu göreve devam etti.

120 sivil toplum kuruluşunun bir araya geldiği Türk Milli Güçler Birliğinin Kurucusu ve bu birliğin sekreterliğini, kurucu genel başkanı olduğu Turan Derneğinin Genel Başkanlığını, 2021 yılı sonunda kuruluşu tamamlanan ve kurucular kurulunda yer aldığı Hürriyetçi Eğitim Senendikası Genel Başkan Yardımcılığını yapmaktadır.

Kamudan Haber, Kamudannethaber, kayseriehaber, kamudan, Türk Haber Vizyon, vb. gazete ve sitelerde köşe yazarlığı yapmakta, Yeniçağ Gazetesi Kayseri temsilciliğine devam etmektedir.

İnsan Hakları ve Demokrasi Platformu, Temiz ve Yaşanılabilir Çevre Platformu ve Çevre ve İnsan Platformu, Kayseri’de faaliyet gösteren bir gurup sivil toplum kuruluşu temsilcisinin kuruluş çalışmalarını sürdürdüğü Orhun Eğitim Platformunun kurucusu ve üyesidir.

Sırasıyla Göksun İHL, Kayseri Merkez İHL, Kayseri Karamancı İHL, Kayseri Lisesi, Hürriyet EML, Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, Şeker Lisesinde görev yaptı. Halen Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Emine Hanımla evli, İsmail Turan ve Umut Alperen adında iki çocuk babası.

Erol USTA
Genel Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Haklar)

Erol USTA

Trabzon’da doğdu. Yeşilova İlkokulundan sonra Ortaokul ve Liseyi Trabzon İmam Hatip Lisesinde okudu. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdikten sonra Tasavvuf Tarihinden Yüksek Lisans yaptı.

1996 yılında Çanakkale’de öğretmenliğe başladı. 2004 yılında Bursa Türk Eğitim Sendikasında Şube yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı. 2018 yılında sendikadaki görevinden ayrıldı.

Halen okul müdürlüğü ve Hürriyetçi Eğitim Sendikası Bursa Kurucu Şube Başkanlığı görevini yaptı.

Hürriyetçi Eğitim Sen 1. Olağan Genel Kurulunda Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçildi

Gökhan ÖZTÜRK
Genel Başkan Yardımcısı (Medya ve Tanıtım)

Gökhan ÖZTÜRK

1967 Erzurum Şenkaya ilçesi Gözebaşı köyü nüfusuna kayıtlı. İlk ve ortaokulu, baba mesleğinin askerlik olmasından dolayı, Türkiye'nin değişik şehirlerinde okudu. Liseyi ise Tekirdağ Namık Kemal lisesinde tamamladı.

1986 yılında Ankara üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesini kazandı ve tarih bölümünden mezun oldu. 1995 yılında Eskişehir Beylikova'ya Tarih öğretmeni olarak atandı.

2002 den bu yana Ankara'da Selahattin Akbilek Anadolu Lisesinde, bir dönemi müdür yardımcılığı olmak üzere, tarih öğretmeni olarak çalışmakta.

Ankara'da bulunduğu süre içinde, geçmişte üyesi bulunduğu sendikada, Sincan ilçe temsilciliği görevinde bulundu ve şube yönetim kurullarının çeşitli kademelerinde aktif olarak çalıştı.