"Fikri Hür, Vicdanı Hür, İrfanı Hür Eğitim Çalışanlarının Adresi"
image
TEKİN'İN İNADI, MEB'İN İNTİHARI, ÖĞRETMENİN İTİBARI
481 27 Haziran, 2024

TEKİN'İN İNADI, MEB'İN İNTİHARI, ÖĞRETMENİN İTİBARI

TEKİN'İN İNADI, MEB'İN İNTİHARI, ÖĞRETMENİN İTİBARI
Öğretmenlik Meslek Kanunu düzenlemesi, mesleğimiz için ikinci bir şanstı. 
Cezaların olduğu ama ödülün bulunmadığı, Kariyer Basamakları süreleri için verilen sözlerin tutulmadığı, Şube müdürleri ve diğer yöneticilerin kariyer hakkından mahrum bırakıldığı, öğretmen gelişiminin teşvik edilmediği ve Milli Eğitim Akademisi'ne indirgenmiş bir kanun taslağı meclise sevk edildi. 

Milli Eğitim Akademisi kuracaklar; üniversite sınavını kazanacak, eğitim fakültesini bitirecek, KPSS sınavına girip başarılı olacak ama yetmeyecek bir de akademide hazırlık eğitimi alacaklar. En az bir yıl sürecek eğitim süresince büyük kısmı ikamet ettikleri şehir dışında hazırlık eğitimine alınacaklar ve bunun karşılığında aylık 14.190 TL maaşa mahkum edilecekler.  BU TAKSİMİ KURT YAPMAZ, KUZULARA ŞAH OLSA.

Üniversitede verdiği eğitime güvenmedikleri akademisyenleri, akademide hoca yaparak başarı sağlayacaklar. 

Bir tost alınamayan ek ders ücretine zam yapmaktan imtina edecekler, sözleşmeli öğretmenliği kaldırmayacaklar, aile birliğini sağlamayacaklar, zorunlu hizmet bölgelerinde çalışan meslektaşlarımıza mali haklar sağlamayacaklar, Yüksek Lisans, Doktora eğitimini teşvik etmeyecekler, 
İl içi, il dışı tayinleri adil bir yöntemle düzenlemeyecekler, idarenin yanlış planlaması yüzünden öğretmeni norm fazlasısın diyerek resen ilçe grupları arasında atayacaklar. 

Emekli olacak öğretmene hiç atıfta bile bulunmayacaklar, ama öğretmenlikten nasıl geri hizmete çekeceklerini düzenleyecekler.

Basında, sosyal medyada, meydanlarda son olarak ise bakanın, bakan yardımcılarının, Genel Müdürlerin yüzüne anlattık ama ne yazık ki YusufTekin'in inadını yenemedik. 

Ülkemizin geleceğini yetiştirecek öğretmenleri ruhen bitirmeye yönelik bir kanununla MEB intihar etmektedir.

Öğretmenin itibarı için çıkılan yolda, öğretmenlik mesleğini bitirmeye yönelik bir düzenlemeyle gelecekler bir de bunu yüzümüze bakıp utanmadan övecekler.
 Bu sürecin müsebbibi sarı sendikalar ve MEB'in tetikçisi sendikalardır. 
Bu başkanlara MEB üstün başarı belgesi vermelidir.      HAK ETTİLER.
Son sözümüz, 
Bu yasayı eğer öğretmen düşmanları hazırlasaydı ancak bu kadar yapabilirlerdi.